Nakupovanie potravín bez pokladníkov a predavačov: Na Slovensko prichádza revolučná novinka

04.05.2024

Zákazníci budú o niekoľko mesiacov nakupovať tak, ako ešte nikdy.

Zdroj: COOP Jednota
Zdroj: COOP Jednota

COOP Jednota umožní z svojim zákazníkom nakupovať v samoobslužných predajniach. O niekoľko týždňov otvorí prvú takúto prevádzku.

Kde budete môcť takto moderne nakupovať? Sieť nateraz podrobnosti nezverejnila. 

„Pripravujeme tlačovú konferenciu v súvislosti s novým konceptom predajní 24h/7 dní, kde poskytneme viac informácií. Budeme Vás informovať," uviedla pre Aktuality.sk hovorkyňa COOP Jednota Jana Kuklová.

Predajne majú cez deň fungovať v bežnom režime, po konci otváracích hodín sa automaticky zmenia na samoobslužné.

Dostanete sa do nich pomocou aplikácie. Zaregistrujete sa v nej, čo si bude vyžadovať poskytnutie osobných údajov z dokladu totožnosti.

„Otvorenie prvej automatizovanej predajne domáceho maloobchodného reťazca COOP Jednota je plánované v máji 2024 v Trnavskom kraji," uviedol pre tvnoviny.sk šéf sekcie IT a služieb COOP Jednota Slovensko Michal Švrček.

„Pred vstupom si zákazník nechá vygenerovať QR kód, ktorý mu umožní vstup do predajne," ozrejmil. Vstup bude možný len osobám starším ako 18 rokov.

V nasledujúcich 12 mesiacoch plánuj COOP Jedota realizovať a otvoriť približne 7 takýchto predajní.

Šéf Slovenskej aliancie moderného obchodu Martin Krajčovič považuje za logické, že takéto predajne budú parketou Jednoty.

„Primárne je to vhodné pre menšie mestá. Dnes v nich predaj potravín funguje cez večierky alebo si nakúpite na čerpacích staniciach. Mohol by to byť aj princíp sídliskovej predajne, ale skôr si myslím, že sa budú viac sústreďovať na menšie sídla. Je to jedna možností, ako redukovať potravinové púšte – teda lokality, kde nie sú predajne. Tieto samoobslužné prevádzky má COOP aj v Česku a funguje to," uviedol pre Aktuality.sk.

Čo na to Lidl, Tesco či Billa?

Môj celý článok o predajniach si prečítate na Aktuality.sk.