COOP Jednota už aj u teba? Reťazec otvorí 41 nových predajní

28.05.2020

TLAČOVÁ SPRÁVA: Maloobchodný reťazec otvorí počas roka štyri destiaky nových predajní. Časť z nich preberie po skrachovanej sieti Kačka.

COOP Jednota
COOP Jednota

Tlačová správa COOP Jednota:


Najväčšia slovenská maloobchodná sieť COOP Jednota pokračuje v realizovaní veľkých investičných zámerov aj v roku 2020. Obchodný systém otvorí v priebehu roka celkovo 41 nových predajní, štvrtinu z toho budú tvoriť prevádzky prebrané po skrachovanej sieti Kačka, čím reťazec opätovne potvrdzuje svoj verejnoprospešný záujem.

V nových predajniach pribudne viac ako tristo pracovných miest. COOP Jednota pokračuje aj vo vízii tradičného predajcu v modernom šate, svoje prevádzky postupne rekonštruuje a vybavuje najmodernejšími zariadeniami šetriacimi životné prostredie. V priebehu tohto roku prebuduje celkovo 155 predajní.

„Pre obchodný systém COOP Jednota bol zákazník vždy na prvom mieste. Blízkosť k spotrebiteľovi je pre nás veľmi dôležitá, preto prevádzkujeme predajne aj v lokalitách, ktoré pre našu konkurenciu nie sú ekonomicky zaujímavé. Zároveň nám záleží na tom, aby boli naše prevádzky vybavené modernými technológiami a poskytovali pestrý výber slovenských potravín. Maloobchodnú sieť preto neustále modernizujeme, čo pri počte viac ako 2 000 predajní nie je jednoduché. K jednotlivým rekonštrukciám pristupujeme tak, ako nám to momentálna finančná situácia dovoľuje," vysvetlil Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko.

Medzi otvorenými prevádzkami budú mať zastúpenie všetky tri formáty - POTRAVINY s rozlohou do 200 m2, SUPERMARKET s rozlohou od 200 m2 do 1 000 m2 a Tempo SUPERMARKET s rozlohou nad 1 000 m2.

Nové a zmodernizované predajne

Najviac nových predajní otvorí spotrebné družstvo COOP Jednota Krupina, najviac už existujúcich prevádzok zmodernizuje a zrekonštruuje COOP Jednota Trstená, COOP Jednota Prievidza, COOP Jednota Žilina, COOP Jednota Čadca a COOP Jednota Senica. V nových prevádzkach si budú môcť spotrebitelia vybrať z niekoľkých tisícok sortimentných položiek, ako aj z množstva produktov vlastnej značky, z ktorej až 80 % pochádza od slovenských dodávateľov.

Tradičný reťazec stihol v uplynulých mesiacoch otvoriť 19 a zrekonštruovať a zremodelovať 31 predajní. Investičné plány na niekoľko týždňov spomalila koronakríza, väčšina prác sa preto bude realizovať v druhej polovici tohto roka. Zákazníkov budú čakať zväčšené priestory a s tým súvisiaci širší sortiment, moderný dizajn, technologické inovácie a vyšší komfort nakupovania.

COOP Jednota
COOP Jednota

Preberie prevádzky Kačky

Slovenská maloobchodná sieť nadviaže na záver uplynulého roka, kedy prebrala 28 predajní po bývalej sieti predajní Kačka. Jedenásť predajní mala v pláne otvoriť tento rok, sedem už otvorila a ďalšie štyri v Rimavskej Sobote, vo Veľkom Krtíši a jeho okolí sprístupní zákazníkom v najbližších mesiacoch.

„Aj touto formou napĺňame verejnoprospešný záujem. Našou snahou je posilnenie pozície COOP Jednoty ako lídra na trhu v predaji slovenských potravín a zároveň prehĺbenie konkurenčnej odlišnosti a jedinečnosti systému COOP Jednota na maloobchodnom trhu. Všetky naše kroky smerujú k uspokojeniu aj najnáročnejších potrieb našich zákazníkov. Veríme, že otvorením nových predajní im umožníme pohodlnejší nákup priamo v mieste bydliska a zároveň im ponúkneme atraktívny sortiment," dodal vrchný riaditeľ sekcie obchodu COOP Jednoty Slovensko Branislav Lellák.